Konferencja Pełno(s)prawny student

Podobnie, jak w latach ubiegłych, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza do udziału w konferencji poświęconej kształceniu wyższemu osób niepełnosprawnych. Kierujemy ją przede wszystkim do osób zajmujących się na co dzień organizacją pracy uczelni wyższych z uwzględnieniem potrzeb studentów niepełnosprawnych, jednakże gorąco zapraszamy również przedstawicieli władz uczelni oraz pracowników dydaktycznych i administracyjnych.
Wychodząc naprzeciw sugestiom zgłoszonym przez uczestników poprzednich konferencji dokonaliśmy modyfikacji, które pozwolą na organizację konferencji w sposób bardziej dostosowany do oczekiwań uczestników.
1. Termin. Podczas poprzedniej edycji konferencji uczestnicy zgłosili propozycję zmiany terminu na wcześniejszy, najlepiej wrześniowy. Uwzględniliśmy to życzenie i termin konferencji został ustalony na 16-17 września 2009 r.
2. Miejsce. Podobnie, jak w latach ubiegłych, konferencja odbędzie się w Krakowie, w najbliższym czasie na stronie www.firr.org.pl zamieścimy informację na temat konkretnej lokalizacji.
3. Program. Analizujemy zgłaszane przez uczestników propozycje oraz wypełniane ankiety by na podstawie tych informacji zmodyfikować program. Zaplanowaliśmy konferencję dwudniową, przebiegającą zgodnie z programem ramowym:
I DZIEŃ PIERWSZY
a. Sesja plenarna składająca się z wystąpień – prelekcji tematycznych. Każdy uczestnik może zaproponować swoje wystąpienie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres jacek.zadrozny@firr.org.pl do końca lipca. Prelegenci zostaną poproszeni o dostarczenie materiałów: abstraktu wystąpienia oraz prezentacji. Dla prelegentów przewidujemy zwrot kosztów podróży i wynagrodzenie.
b. Panel dyskusyjny. Uczestnicy często zgłaszali nam brak możliwości wymiany poglądów, zamierzamy więc dać taką możliwość. W tym miejscu zatem składamy wszystkim propozycję zgłoszenia tematów do dyskusji oraz zaproponowanie dyskutantów.
II DZIEŃ DRUGI
Drugiego dnia – podobnie jak w zeszłym roku – zapraszamy do udziału w warsztatach. Będą zorganizowane w taki sposób, by każdy mógł wziąć udział w dwóch z czterech modułów. Także w tym wypadku przyjmujemy propozycje tematyczne.
c. Konferencja zakończy się spotkaniem plenarnym.
Szczegółowy program już wkrótce zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.firr.org.pl.
Prosimy o odesłanie załączonego formularza na adres jacek.zadrozny@firr.org.pl. Formularz nie jest potwierdzeniem uczestnictwa, a jedynie ankietą pomocną w organizacji konferencji. Formularz zgłoszeniowy wraz z zaproszeniem roześlemy wkrótce.
Konferencja jest dofinansowana ze środków PFRON.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.