Monthly Archives: marzec 2019

Czy Program „Za życiem” działa? Zapytaliśmy rodziców

W 2016 r. przetoczyło się przez Polskę tsunami demonstracji: jednych w obronie tzw. kompromisu aborcyjnego, innych domagających się liberalizacji przepisów, kolejnych – całkowitego zakazu terminacji ciąży, także eugenicznej. Pojawiły się zarzuty o dbanie jedynie o nienarodzonych, zamiast wspierania żyjących już dzieci z niepełnosprawnością. Politycy w odpowiedzi zakasali rękawy i głosami 267 posłów Sejm uchwalił 4 listopada Ustawę o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Prawie dwa miesiące później, 1 stycznia 2017 r., w życie wszedł świeżo przygotowany Kompleksowy program wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Czy okazał się skuteczny?
Source: niepelnosprawni.pl

Powstanie podjazd dla osób na wózkach na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Niedawno opinię publiczną zachwyciły niezwykle ambitne realizacje – sięgające drugiego piętra podjazdy w Nieporęcie i Siedlcach. Stolica nie chce zostawać z tyłu! Dołączy do czołówki polskich miast stosujących innowacyjne rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością. Do znajdującego się na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki tarasu widokowego poprowadzi podjazd. „To będzie wielki sukces polskiej myśli architektonicznej!” – podkreśla ekspert.
Source: niepelnosprawni.pl

Zapytaj doradcę: 25 praktycznych porad. Renty, zasiłki, świadczenia rodzinne

Prawnicy i doradcy Centrów Integracja w Gdyni, Warszawie i Zielonej Górze codziennie odpowiadają na dziesiątki pytań dotyczących spraw socjalno-prawnych, napływających od osób z niepełnosprawnością, z ich otoczenia, od pracujących z nimi specjalistów. Dzięki współfinansowaniu PFRON, pytania mogą zadawać także Czytelnicy portalu Niepelnosprawni.pl poprzez prosty formularz w dziale Zapytaj doradcę. Jednym z najczęściej podejmowanych tematów są renty, zasiłki i świadczenia rodzinne. To tej kwestii poświęcona jest jedna z pięciu e-broszur, w której zebraliśmy 25 praktycznych porad.
Source: niepelnosprawni.pl

1 2 3 62