”Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa”

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz kolejny organizuje Olimpiadę Sportową ”Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa”. To niezwykle ważne wydarzenie w środowisku osób niepełnosprawnych odbędzie się 16 listopada (środa) o godz. 10:00 w Hali „Polonia” przy ul. Dekabrystów 43.

Celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań sportowych, kształtowanie nawyku czynnego wypoczynku oraz integracja środowiska i wspieranie aktywności wśród osób niepełnosprawnych. Podczas niej blisko 300 niepełnosprawnych uczestników z 20 ośrodków i szkół z Częstochowy i okolic weźmie udział w grach ruchowych i zabawie tanecznej oraz konkurencjach sportowych w czterech kategoriach ruchowych. Wszystko po to, by każde dziecko bez względu na stopień niepełnosprawności mogło wziąć udział w zawodach.

Pragniemy, aby każdy niepełnosprawny mieszkaniec Częstochowy czuł się pełnoprawnym członkiem lokalnej społeczności – mówi Tomasz Łuszcz p.o. Dyrektora MOSiR. Dlatego tak ważna jest organizowana przez nas kolejna Olimpiada. Pamiętajmy, że osoby niepełnosprawne biegają, podnoszą ciężary, pływają, grają w rugby, uprawiają wiele innych dyscyplin sportowych. Sport dzieci niepełnosprawnych to nie tylko atrakcyjna forma aktywności, ale przede wszystkim szczególny rodzaj rehabilitacji.

W tym roku organizatorom Olimpiady udało się podjąć współpracę z dwoma organizacjami, które także, obok sponsora tytularnego, wspomogły finansowo tą szczytną akcję. Są to Fundacja BNP Paribas, której głównym celem działania jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży, oraz firma Kaspersky Lab Polska.  Ponadto na wszystkich uczestników Olimpiady czekają upominki oraz słodki poczęstunek ufundowany przez firmy Delicpol oraz ZC „Michaś”.
To właśnie dzięki firmom otwartym na potrzeby innych, dzieci niepełnosprawne mają okazję dwa razy w roku brać udział w organizowanej przez MOSiR w Częstochowie Olimpiadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.