Nowa edycja Funduszu „Pierwszy Krok”

Jeszcze do 31 marca 2009 roku osoby z niepełnosprawnością mogą zgłaszać wnioski o pomoc finansową w ramach Funduszu „Pierwszy Krok”.  Stypendia – przyznawane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Fundację Sue Ryder  – przeznaczone są dla osób, które maksymalnie 10 lat temu doznały uszkodzenia kręgosłupa w wyniku skoku do wody lub wypadku komunikacyjnego.

Otrzymane środki finansowe w wysokości do 4,5 tys. można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, szkolenie, kurs, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i specjalistycznego oprzyrządowania oraz dostosowanie mieszkania lub likwidację barier architektonicznych w mieszkaniu wnioskodawcy.

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby w wieku 18 – 30 lat, które mieszkają na terenie województwa małopolskiego, mazowieckiego, lubuskiego lub pomorskiego. Aby zwrócić się o pomoc należy zgromadzić wymagane załączniki (m.in. orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, rekomendacje, opis okoliczności wypadku, zaświadczenie o sytuacji finansowej), a następnie dostarczyć wraz z wnioskiem do Centrum Integracja w Krakowie, Gdyni, Zielonej Górze lub Warszawie.

Warunkiem otrzymania stypendium jest posiadanie środków własnych min. 10 % wartości przedmiotu dofinansowania.
– Osoby, które otrzymują stypendium w ramach Funduszu mają szanse na zwiększenie swojej samodzielności, np. podjecie pracy. Udzielając wsparcia, chcemy przyczynić się do ich powrotu do normalnego życia. Pomagamy zrobić „pierwszy krok” w stronę realizacji ich planów i potrzeb – mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

O przyznaniu środków finansowych decydować będzie komisja składająca się z przedstawicieli założycieli Funduszu, tj. Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Sue Ryder. Wnioski można składać dwa razy w roku w okresach 1 stycznia – 31 marca i  1 lipca – 30 września.

Fundusz jest finansowany przez Fundacje Sue Ryder oraz użytkowników karty „Integracja” Banku DnB Nord.

Szczegółowe informacje oraz regulamin Funduszy na na stronie: www.plytkawyobraznia.pl

Autor: Marcin Urban, Źródło: niepelnosprawni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.