Konkurs integracyjny „Z TAKTEM I UŚMIECHEM”

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że „Praktyczny poradnik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych” autorstwa Judy Cohen, przetłumaczony i zaadaptowany, za zgodą amerykańskiego wydawcy United Spinal Association, przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, stał się inspiracją dla organizatorów konkursu „Z TAKTEM I UŚMIECHEM”.

Ideą konkursu jest promowanie wśród młodych ludzi pozytywnych relacji z osobami niepełnosprawnymi w różnych sytuacjach życiowych. Uczestnicy muszą wykonać dowolne, wymyślone przez siebie zadanie, którego istotą będzie nauczenie siebie i innych jak zachowywać się w codziennych kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Zdobyte doświadczenia przydadzą się na całe życie i to one będą główną nagrodą, ale oczywiście organizatorzy przewidują także inne, na czele z dwudniową wycieczką do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu dla całej zwycięskiej klasy.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Biuro Poselskie Posła na Sejm R.P. Marka Plury, który jako Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych objął patronat nad konkursem. Do 12 marca 2009 roku przyjmowane są zgłoszenia uczestników, którymi mogą być uczniowie drugich i trzecich klas wszystkich gimnazjów z terenu województwa śląskiego.

Szczegółowe informacje znajdują na stronie www.marekplura.pl .

Źródło: http://www.niepelnosprawni.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.