Po północnej stronie III Alei wyznaczone zostaną dwa miejsca dla niepełnosprawnych. Czy będą także w pozostałych częściach Alej po ich wyremontowaniu – wciąż nie wiadomo.

Miejsca dla niepełnosprawnych pojawią się przy aptece w rejonie KFC tuż przy pl. Biegańskiego oraz przy budynku nr 62, w którym mieści się przychodnia lekarska. 

– Drogowcy naprawią to o czym zapomnieli trzy lata temu oddając do użytku wyremontowany odcinek Alej Najświętszej Maryi Panny – mówi radny Marcin Maranda, który interpelował w tej sprawie.

W sumie, na odcinku od kościoła św. Zygmunta do końca Alej, znajdziemy pięć miejsc gdzie zaparkują niepełnosprawni lub przewożący osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Oprócz dwóch planowanych w III Alei, jedno znajduje się na wysokości domu handlowego Seka i dwa na pl. Daszyńskiego. – To zdecydowanie za mało jak na główną arterię i ścisłe centrum miasta – uważa Maranda.

Radny zadał też pytanie, czy w obrębie remontowanego pl. Biegańskiego i pozostałych odcinków Alej po modernizacji zostaną wyznaczone miejsca parkingowe  dla niepełnosprawnych. Odpowiedzi dotąd nie dostał.

Tyle, że nadal nie wiadomo ze stuprocentową pewnością jak w ogóle zostaną zorganizowane parkingi. Nie wykluczone, że jednak równolegle do jezdni a nie ukośnie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

 

 

III Aleja z kopertami dla inwalidów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content